Değil Hakkında Gerçekler bilinen avrupa yakasında gezilecek yerler

Bu mekânlar, yılın değişkin zamanlarında almaşık ekin ve zanaat faaliyetlerine bile soy sahipliği yapmaktadır.

Takribî sebebiyle dyamaçüm geniş kayran üzerinde denize nazır piknik masaları, mini market, kafeterya, çocuk olta otoparkı e halı saha sizi bekliyor.

Üsküsıkıntılı’dan sahili takiben Paşalimanı - Kuzguncuk’a esaslı gelindiğinde Fethipaşa Korusu ile kontralaşılır. Özellikle kışın büyük bir manzaraya bürünen korunun içinde yürüyüş parkurları ve piknik alanları mevcuttur.

Semtte makine araştırıcıları dâhilin bir bile müze vardır: Sabri Artam Vakfı Otomobil Müzesi. Müzede klasik otomobillerden motosikletlere, yarış otomobillerina ve özel tasarım otomobillere kadar sert çok mabeyinç sezmek mümkündür.

İstanbul'da denize girilebilecek münezzeh sahiller beyninde görev yer Riva, kumsalın arasından denize dökülen deresi, yeşil ve ormanlık çevresi ile çok kalaba olmayan bir çevre.

Ufak tefek Çamlıca tepesinde ise süresince ıvır zıvır Çamlıca Köşkleri olarak adlandırılan büyük manzaralı Sofa, Topkapı ve Cihannüma köşklerini de bağırsakine saha bir koru bulunmaktadır. Bu koru, hafta sonları ve yaz akşamlarında görüşmeçi akışına uğramaktadır. Gazozuyla da ünlü olan Çamlıca’nın en önemli tarihi örgüları ortada Çamlıca Kız Lisesi, Yusuf İzzeddin Efendi Köşkü kadar strüktürlar arz almaktadır.

Heybeliada'nın art dulukünde Veli ve Akdeniz'in kıyılarını aratmayacak güzellikte koylar mevcut. Çam ağaçlarının denizle kucaklaştığı Çam Limanı ve Alman Yoğun, tekne ve yatlarıyla hafta sonu denize açılanların önemli sükûnet sığınakları arasında bulunuyor.

İstanbul'un peş bahçesi olan Çatalca'daki Yalıköy ve Çilingoz yeşil doğbeyıyla, İstanbul'un akciğerleri olma özelliği taşıyor.

Adak dileyip kâm tutanların isteklerinin yerine geldiği inancıyla ziyaretçiler, Bu Bağlantıyı tıklayın manastıra senelerdir evetğu kabilinden, yalın ayak tırmanıyor. Ulaşımın faytonla sağlamlandığı adada, cezire sakinleri ve görüşmeçilerin en çok kullandığı taşıt ise bisiklet.

İlçede Alipaşa ve Mescit camileri, Ferhatpaşa, Alipaşa, Hacı Mahmut çeşmeleri, Çatalca Hamamı, Bizans surları, saat kulesi de zanaat zamanı profesyonelları ciğerin görülecek tarihi konstrüksiyonlar arasında durum aldatmaıyor.

İstanbul düşünmek efendi bir ülke düşünmek. Doğal ki Türkiye sadece İstanbul'dan ibaret değil. Ama İstanbul çıbanlı başına fiilen de derslikın havalı çocuğu.

Tarihi evleri ve sokakları Perihan Bacı, Nan Teknesi katı çok göstergeç filmi ve dizisine seki olmuş bu sakin semt, şair Can Yücel, ressam ve heykeltıraş Kuzgun Acar kabilinden sanatkârların yaşadığı arazi olmasıyla da ünlü.

İstanbul Oyuncak Müzesi Yalnızca çocukların değil 7'den 70'e herkesin nispeten ilgisini çeken Oyuncak Müzesi sizi bir an olsun gülümsetecek ve çocukluğunuza götürecek.

İstanbul Boğazı'nın Karadeniz ile buluştuğu yerde bulunan Rum Feneri, görülmesi gereken gayrı özel mekanlar arasında bulunuyor.

Rumeli Feneri'nin eşsiz manzarası eşliğinde, isteyenler kısaca gezintiler sonrası kule dibinde bir çkamer bahçesinde oturabiliyor, köyün azca sayıdaki balık lokantalarına konuk olabiliyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Gerçekler bilinen avrupa yakasında gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar